24/05/2016

Studyjna fotografia reklamowa

By grawertop

fotograf 5Wykonanie odpowiednich zdjęć reklamowych to zadanie stosunkowo skomplikowane, toteż w przypadku kiedy będziemy takich zdjęć potrzebować, raczej nie ma większego sensu podejmowanie prób samodzielnego ich wykonania. Szczególnie jeśli chodzi nam na przykład o zdjęcia produktów na stronę sklepu internetowego, lub zdjęcia do graficznych kreacji reklamowych, gdzie po prostu nie ma miejsca na jakiekolwiek niedociągnięcia. W takich okolicznościach najlepiej będzie zatrudnić odpowiednie studio fotograficzne, dla którego studyjna fotografia reklamowa, czy też fotografia reklamowa w plenerze, nie będzie stanowić większego problemu. Sprawdźmy w takim razie, w jaki sposób wybrać odpowiednie studio fotograficzne, i jak podejść do całego procesu współpracy z fotografem, aby efekty współpracy były dokładnie takie, jakich oczekiwaliśmy.

Wybór właściwego studia fotograficznego.

Przede wszystkim, powinniśmy w pierwszej kolejności, zebrać informacje na temat najbliższych, okolicznych zakładów fotograficznych, szczególnie pod kątem tego, jakiego rodzaju fotografią poszczególne studia się zajmują. Tutaj możemy od razu odrzucić te studia, które nie posiadają w swojej ofercie fotografii reklamowej, bowiem skoro sami twierdzą, że się tym nie zajmują, to z całą pewnością tak właśnie musi być. Pozostałe zaś studia warto poprosić o port folio poprzednich prac, abyśmy mogli zupełnie na spokojnie pochylić się nad nimi i wytypować te studia, które sprawią na nas najlepsze wrażenie, a ich dotychczasowe realizacje był zbliżone do naszych i efekty były także dla nas zadowalające. Oczywiście trzeba tutaj od razu zaznaczyć, iż nie każdy fotograf studyjny z Bielska Białej, czy też okolic, zajmujący się studyjną fotografią reklamową będzie chętnie pracować w plenerze. Tego typu kwestie należy ustalać indywidualnie z konkretnym studiem. W taki właśnie sposób można wybrać dobrego fotografa, który zrealizuje nasze zdjęcia reklamowe.

Współpraca z fotografem.

Jeśli zdecydujemy się na przygotowanie na przykład zdjęć do sklepu internetowego, to zanim w ogóle ustalimy jakiekolwiek terminy z fotografem, musimy zadbać o to, aby miał on co fotografować. Jeśli będą to zwykłe produkty, nie będzie nadzwyczajnego problemu, niemniej jednak w przypadku odzieży, potrzebne nam będą dodatkowo modelki i modele. Najłatwiejszym przypadkiem jest tutaj fotografia reklamowa Bielsko realizowana w studiu fotograficznym, gdzie mamy o wiele lepsze możliwości kreowania scenerii, zapanowania nad sztucznym oświetleniem, oraz mamy do dyspozycji cały, niejednokrotnie bardzo kosztowny sprzęt fotograficzny, którego żaden fotograf nie jest w stanie w całości zabrać ze sobą w plener, czy tez gdziekolwiek indziej. W takich przypadkach musimy perfekcyjnie dopasować wszystkie szczegóły do wymagań fotografa, aby ten po prostu mógł zająć się tylko i wyłącznie dbałością o najważniejsze szczegóły naszych zdjęć, a nie zajmować się organizacją modelek i modeli, czy uczeniem ich pozowania przed obiektywem.