24/11/2018

Ubrania z ogrzewaniem dla myśliwych.

By grawertop

ubrania z ogrzewaniemSolidna odzież z ogrzewaniem dla myśliwych to bardzo dobre i korzystne rozwiązanie. Co prawda trzeba liczyć się z koniecznością poniesienia stosunkowo sporych kosztów, jednakże ubrania z ogrzewaniem są tego warte. Podnoszą poziom komfortu polowania w sezonie jesienno-zimowym. Zapewniają dodatkowy poziom ogrzewania ciała, poprzez odpowiednio zaprojektowane grzałki. W tym przypadku, mamy także odpowiednie akumulatorki, jak również możliwość zastosowania powerbanków. Dzięki temu też, ubrania z ogrzewaniem na polowanie mogą być eksploatowane jeszcze dłużej i wydajniej.

Ubrania z ogrzewaniem – podstawowe informacje.

Producentem ubrań myśliwskich z ogrzewaniem jest firma Nordic Heat. Jak sama nazwa wskazuje jest to firma skandynawska, a skoro ubrania sprawdzają się w ich surowym klimacie, to bez trudu sprawdzą się także w naszym. Do wyboru mamy bluzy grzejące, kalesony, kamizelki, rękawiczki a nawet siedziska z ogrzewaniem. Trzeba przyznać, iż na czas zimowych polowań, tego typu ubrania z ogrzewaniem będą bardzo dobrym rozwiązaniem. Jest to dość kosztowna sprawa, bowiem same tylko ogrzewane wkładki do butów to wydatek rzędu 259 PLN. Jest to oczywiście najtańszy zakup, gdyż reszta elementów w większości przypadków będzie kosztować nas w granicach 1 tys. PLN. Niemniej jednak w przypadku posiadania większej gotówki, warto regularnie dokupywać poszczególne elementy ubrań z ogrzewaniem. Z całą pewnością w trakcie polowań w sezonie zimowym będzie się to jak najbardziej sprawdzać. Szczególnie przydatne będzie to rozwiązaniem w przypadku polowań z ambony, gdzie przecież trzeba spędzić sporo czasu w bezruchu.

Zasada działania ubrań z ogrzewaniem.

Jest to stosunkowo cienka odzież, dość dobrze dopasowana do kształtu ciała. Odzież ta posiada wbudowane grzałki z kompozytów węglowych, zasilane napięciem z powerbanku. Pozwala to na bardzo wygodne zasilanie. Wystarczy mieć ze sobą naładowane powerbanki, do których podłączamy się przy pomocy wystającego z odzieży kabelka USB. Możliwe jest także podłączenie się z odzieżą na przykład do ładowarki lub zapalniczki samochodowej. Ogrzewanie aktywować możemy w kilku, zazwyczaj trzech stopniach mocy. W zależności od tego też, będziemy mogli liczyć na ustaloną długość pracy. Generalnie rzecz ujmując, można powiedzieć, iż jest to bardzo dobrym rozwiązaniem. Oczywiście jeśli pominiemy milczeniem wadę, związaną z kosztem zakupu. Jeśli chcielibyśmy bowiem całkowicie wyposażyć się w ubrania z ogrzewaniem, trzeba będzie liczyć się z kilkutysięcznym wydatkiem. Jednakże możemy powiedzieć, iż warto. Jest to wygodne i komfortowe, szczególnie w trakcie polowań w sezonie jesienno zimowym. Bez wątpienia będziemy mogli podnieść swój komfort termiczny na polowaniach, a wiadomo, jakie mrozy mogą nas nawiedzić. Często będziemy mieć do czynienia z temperaturą rzędu poniżej dwudziestu stopni Celsjusza. W takich warunkach ubrania z ogrzewaniem przyczynią się do większego bezpieczeństwa termicznego każdego myśliwego.