28/06/2018

Wybór odpowiedniej odzieży na polowanie.

By grawertop

polarKamko1Dobór odpowiedniej odzieży na polowanie, stanowi dość poważne wyzwanie nawet dla doświadczonych już myśliwych, a cóż dopiero mają powiedzieć początkujący. W ich przypadku dopiero będzie to kłopotliwe, tym bardziej, iż na rynku znajdziemy mnóstwo wszelkiego rodzaju odzieży myśliwskiej od różnorodnych producentów. Trudno się w tym wszystkim zorientować i określić które rozwiązanie będzie dla nas najlepszym. Które zagwarantuje nam maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu podczas polowań, a które z nich będzie tylko zmarnowaniem naszych pieniędzy na zakup nieprzydatnej i nie spełniającej swojego zadania odzieży, rzekomo myśliwskiej.

Wybieramy odpowiednią odzież myśliwską.

W pierwszej więc kolejności, trzeba będzie wybrać się na poważne zakupy, na których czekać na nas będą stosunkowo spore wydatki. Warto podkreślić, iż w przypadku zakupu odzieży myśliwskiej, musimy za wszelka cenę starać się kupić odzież z jak najwyższej półki, aby ostatecznie zagwarantować sobie maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie polowania. Jest to kwestią bardzo ważną i szalenie istotną, bowiem w trakcie polowania możemy mieć do czynienia z dość zróżnicowanymi warunkami pogodowymi, a co za tym idzie, odpowiednie przygotowanie się na takie okazje będzie elementem najważniejszym. Bardzo dobrym rozwiązaniem może się okazać na przykład dwustronny Windstopper, czyli odpowiednia bluza dwustronna, wyposażona w membranę wiatroszczelną po obydwu stronach, wobec czego zyskujemy niejako podwójną bluzę, zapewniającą nam wysoki poziom ochrony przez chłodem zimnych podmuchów wiatru. Tego typu bluzy sprawdzać się będą przede wszystkim na polowaniach, niemniej jednak, równie dobrze spisywać się będą także podczas wypraw górskich, czy też zwykłych wypadów do lasu.

Kupujemy odpowiednią odzież.

Ostatecznie, największym problemem będzie dla większości z nas, dokonanie właściwego zakupu odzieży na polowanie, bowiem na rynku znajdziemy naprawdę niezliczoną ilość produktów w ofercie wielu sklepów. Wiąże się to więc z koniecznością poświęcenia stosunkowo sporej ilości czasu, na przejrzenie oferty poszczególnych sklepów. Bardzo dobrym pomysłem pozwalającym nam nieco ograniczyć marnowanie czasu na poszukiwania, jest określenie pewnego pułapu jakościowego poniżej którego sięgać po prostu nie będziemy. Możemy tutaj zasugerować się po prostu markami poszczególnych producentów. Na przykład kamizelka myśliwska ekskluzywnej marki Harkila będzie tutaj jednym z najlepszych wyborów jeśli chodzi o kamizelki myśliwskie w ogóle, niemniej jednak trzeba będzie w przypadku jej zakupu liczyć się z koniecznością wyłożenia dość sporych pieniędzy. Dobra odzież myśliwska, produkowana przez liderów, takich jak właśnie Harkila, czy też Fjall Raven, a więc przez firmy skandynawskie, będzie kosztowna, a nawet bardzo kosztowne, aczkolwiek w zamian dostaniemy wysoki poziom jakości i trwałości zakupionej odzieży.