04/12/2013

Wybór odpowiedniej przyczepki do samochodu

By grawertop

przyczepa WiolaAby wybrać odpowiednią przyczepkę samochodową, trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach, związanych przede wszystkim z rozmiarami oraz nośnością przyczepki, co wynika z faktu tego, do jakich zadań będzie ona przez nas wykorzystywana. Musimy tutaj bardzo starannie określić zakres czynności jakie mamy zamiar przeprowadzać z zastosowaniem przyczepki samochodowej, aby w stosunku do tego dobrać odpowiedni jej model, tak, aby w przyszłości nie mieć żadnych trudności i nie stawać przed koniecznością wynajmowania lub też zakupu dodatkowej, innej przyczepki.

Rozmiary i ładowność przyczepki.

Tutaj trzeba starannie określić to, w jakim zakresie będziemy potrzebowali przyczepki. Jeśli będzie to zakup na firmę, musimy dokładnie określić jakie elementy będą za pomocą przyczepki transportowane, tak aby zawsze wszystko się zmieściło. W przypadku zakupu osób prywatnych, także trzeba pamiętać o rozmiarach, aczkolwiek tutaj będziemy mogli zrezygnować z ładowności, bowiem z reguły w przypadku prywatnego użytkowania przyczepki typu skrzynia, na przykład w czasie wakacyjnych wyjazdów, nie trzeba będzie przewozić zbyt ciężkich elementów. Niemniej jednak w przypadku użytku firmowego, może się okazać, iż tonaż jaki przyczepka będzie w stanie udźwignąć jest bardziej istotną kwestią niż na się wydaje.

Przyczepki lawety

Zupełnie odmienną kwestią jest zakup lawet jako przyczepki samochodowej. Tutaj trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na to, jakiego rodzaju samochody mamy zamiar przewozić, i w stosunku do tej informacji dobierać odpowiednie rozmiary przyczepek oraz ich udźwig. Trzeba także zwrócić uwagę na fakt, iż niektóre z nich, na przykład przyczepy z homologacją Boro będą stosunkowo kosztowne, zaś inne mogą być nieco tańsze. Niemniej jednak przede wszystkim trzeba będzie pamiętać o tym, aby była to laweta w pełni profesjonalna i bezpieczna jeśli chodzi o transport samochodów, tym bardziej jeśli przyjdzie nam transportować samochody nieco bardziej kosztowne, co przecież także może się zdarzyć.

Jaką więc przyczepkę wybrać?

Ostateczny wybór przyczepki powinien być więc uzależniony przede wszystkim od tego w jakim zakresie będzie ona eksploatowana, bowiem w przypadku zakupu lawet na przykład z serii Wiola, koniecznie musimy określić maksymalny ciężar samochodów jakie będziemy przewozić, i w stosunku do tej wartości wybrać odpowiedni model lawety. Trzeba także określić rozmiary transportowanych samochodów, aby nie doszło do sytuacji w której będziemy mieli problem zmieścić któryś z wozów na lawecie. Szczególnie istotne jest to w przypadku kiedy kupujemy lawetę na potrzeby przedsiębiorstw świadczących usługi pomocy drogowej, oraz ogólnie holowania samochodów. Tutaj nie może być mowy o jakichkolwiek niedociągnięciach w tym zakresie, wobec czego, wybór powinien być nadzwyczaj wręcz staranny.