05/12/2019

Wymiana drzwi zewnętrznych w domu.

By grawertop

Drzwi zewnętrzne w każdym domu pełnią szalenie istotną funkcję. Z jednej strony jest to funkcja reprezentacyjna, a więc powinny one gwarantować spory poziom estetyki. Z drugiej zaś będzie to kwestia izolacyjna. Z trzeciej znów, będzie to funkcja bezpieczeństwa. Otóż drzwi zewnętrzne powinny zarówno wytłumiać hałasy, izolować wnętrze termicznie, jak również być odpowiednio zabezpieczone przed włamaniami. Jest to bardzo istotne, aby nasze nowe drzwi spełniały podstawowe warunki w tym zakresie, gdyż w przeciwnym razie, będzie się to wiązać z pewnymi problemami w przyszłości. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej kwestii zakupu nowych drzwi zewnętrznych do naszego domu, bowiem jest to temat nad którym warto się pochylić nieco dłużej.

Bezpieczeństwo naszego domu.

Jednym z najważniejszych aspektów w tym przypadku jest oczywiście kwestia bezpieczeństwa naszego dobytku. W związku z tym też, nowe drzwi zewnętrzne, powinny spełniać wszystkie, obecnie obowiązujące standardy bezpieczeństwa w zakresie antywłamaniowym. Kupując nowe drzwi zewnętrzne drewniane, powinniśmy zwrócić na tego typu kwestie szczególną uwagę, bowiem w ich przypadku najtrudniej jest wszystkie te wytyczne spełnić. O wiele łatwiej przystosować drzwi do standardów antywłamaniowych, jeśli są one wykonywane ze stali, gdzie wdrożenie odpowiednich sztab i zasuw nie stanowi większego problemu.

Warto także podkreślić, iż spełnienie tych wymogów jest niezbędne, jeśli będziemy chcieli w przyszłości ubezpieczyć dom od skutków włamania. Aby tego dokonać musimy pewne standardy spełniać, a dobre drzwi antywłamaniowe są jedną z podstaw. W końcu żadna ubezpieczalnia nie zgodzi się na sprzedaż polisy komuś, kto wręcz naraża się na włamanie, poprzez stosowanie niebezpiecznych drzwi, okien, oraz innych rozwiązań.

Izolacja termiczna oraz akustyczna.

Oczywiście w przypadku drzwi zewnętrznych poziom izolacji termicznej odgrywa zdecydowanie mniejsza rolę niż w przypadku okien. Niemniej jednak także tutaj warto zwrócić uwagę na tę kwestię. Zawsze te kilka procent ciepła można zaoszczędzić przy dobrych drzwiach. Szczególnie istotne będzie to w przypadku, kiedy nie posiadamy dodatkowego pomieszczenia wiatrołapu, który będzie pełnić funkcję izolacji przestrzeni mieszkalnej.

Ponadto, drzwi także powinny być dość dobrze wytłumione. Być może w domach jednorodzinnych nie będzie to pełnić aż takiej istotnej roli, jednakże już w domach wielorodzinnych, owszem. Tutaj zawsze po klatce schodowej będzie ktoś chodzić, a słuchanie wszystkich odgłosów codziennego życia sąsiadów nie jest najprzyjemniejszą rzeczą na świecie.
Jednym słowem trzeba tutaj zwrócić uwagę na kilka szalenie istotnych kwestii, aby nasze nowe, drzwi zewnętrzne drewniane, mogły zapewniać nam wysoki poziom komfortu oraz oszczędności związanych z ogrzewaniem. Nie możemy także zapominać o kwestiach bezpieczeństwa naszego dobytku, nas samych, oraz pozostałych domowników.