10/12/2014

Zastosowanie laserów krzyżowych w przemyśle budowlanym

By grawertop

laser krzyżowy_1Laser krzyżowy to jedno z bardziej nowoczesnych urządzeń stosowanych współcześnie w budownictwie, którego podstawowym zadaniem jest usprawnienie procesów pomiarów w wielu procesach na budowie. Przede wszystkim jednak, jest to urządzenie wykorzystywane w procesach budowlanych związanych z wykańczaniem wnętrz, bowiem w takich przypadkach sprawdza się najlepiej. Można tutaj pokusić się o stwierdzenie, iż jest to narzędzie, które bardzo skutecznie zastępuje poziomicę, a co więcej, jest o wiele bardziej pożyteczne i precyzyjne. Zobaczmy zatem w jaki sposób można wykorzystywać lasery krzyżowe w wykańczaniu wnętrz, oraz w jaki sposób można będzie dokonać zakupu dobrego lasera krzyżowego, co wcale nie jest takie proste, jakby się mogło pozornie wydawać.

Korzystanie z lasera krzyżowego.

W pierwszej kolejności warto tutaj powiedzieć sobie parę słów o stosowaniu laserów krzyżowych, o ich użytkowaniu oraz zaletach ich stosowania w przedsiębiorstwach budowlanych. Otóż laser krzyżowy to urządzenie, którego zadaniem jest wskazywanie poziomów i pionów na ścianach, co będzie bardzo pomocne podczas realizacji wszelkich prac wykończeniowych, takich jak układania kafli, boazerii, paneli ściennych i wiele innych. Urządzenie stawia się na środku pomieszczenia, a następnie należy wybrać czy chcemy aby wskazywało nam na ścianach linie poziome, czy też pionowe. Oczywiście w niektórych laserach, tych z wyższej półki jakościowej i cenowej, znajdziemy od razu funkcję automatycznego ustawiania się do pionu względem ziemi, co zapewni nam, że za każdym razem uzyskamy jednakowe pomiary. Następnie laser będzie nam wskazywał wiązkami światła laserowego na ścianach wszystkie poziomy i piony, dzięki czemu ewentualny montaż paneli ściennych, klejenie kafli czy też układanie boazerii będzie o wiele bardziej ułatwione, niż miałoby to miejsce w przypadku zastosowania tradycyjnej poziomicy. Jednym słowem laser krzyżowy to bardzo pomocne i korzystne urządzenie, z którego warto skorzystać, aby usprawnić procesy w pracach wykończeniowych, oraz osiągnąć lepszy poziom jakości i precyzji wykonywanych prac.

Zakup lasera krzyżowego.

Aby dokonać zakupu dobrego lasera krzyżowego, warto w pierwszej kolejności przeprowadzić mały rekonesans na rynku, celem sprawdzenia oferty poszczególnych producentów tego typu urządzeń, i wzajemnego porównania ze sobą poszczególnych modeli laserów krzyżowych. Okazuje się bowiem, iż każdy producent laserów krzyżowych będzie oferował nam zupełnie inne urządzenie o innych parametrach i innych funkcjach. Oczywiście my samodzielnie musimy określić, które z funkcji laserów krzyżowych, będą dla nas najbardziej niezbędne, i w ten sposób wybrać urządzenie odpowiednie do naszych potrzeb. Warto jednak pamiętać, iż w przypadku urządzeń najprostszych, o zastosowaniach raczej amatorskich, w zupełności wystarczyć do zakupu powinna nam kwota w granicach 200-300 PLN, zaś jeśli będziemy chcieli dokonać zakupu lasera bardziej profesjonalnego, o zastosowaniu bardziej firmowym, to zdecydowanie lepszym wyjściem będzie zakup urządzenia lepszego producenta w cenie zaczynającej się od 600 PLN, aczkolwiek znajdziemy także urządzenia warte nawet powyżej tysiąca złotych.