15/03/2020

Czy wczasy odchudzające to mit?

By grawertop

Wczasy odchudzające to swego rodzaju fenomen ostatnich kilku lat. Coraz częściej biura podróży organizują specjalne turnusy, na których poza samym wypoczynkiem, możemy także zrzucić kilka kilogramów nadmiernego ciała. Tak to wygląda w teorii, a jak w praktyce? Dziś sprawdzamy, czy faktycznie, najzwyklejsze, dziesięciodniowe wczasy odchudzające, mogą przynieść jakiekolwiek zamierzone efekty. Trzeba bowiem pamiętać, iż w wielu przypadkach, na osobach chcących po prostu zrzucić kilka kilogramów, wielu nieuczciwych ludzi próbuje zarobić.

Jak wyglądają typowe wczasy odchudzające?

Aby móc w ogóle rozpatrywać jakąkolwiek skuteczność tego typu wyjazdów, trzeba będzie w pierwszej kolejności przyjrzeć się kwestii tego, jak typowe, dziesięciodniowe wczasy odchudzające przebiegają. Pozwoli nam to zastanowić się na zastosowanymi w tym przypadku rozwiązaniami, oraz przeanalizować ich skuteczność w zakresie odchudzania się. Przykładowe wczasy odchudzające będą zaczynać się zawsze od wywiadu z każdym z uczestników.

Wywiad z każdym z uczestników – wypełnienie niezbędnej ankiety z zaznaczeniem stopnia otyłości, podaniem swoich wymiarów ciała i wagi, oraz planowanych przez nas do osiągnięcia efektów. To bardzo ważny element, który pozwala przygotować dietę dobraną do potrzeb każdego z uczestników indywidualnie. Na bazie tego wywiadu będą także ustalane aktywności fizyczne oraz indywidualne obciążenie dla każdego.

Przygotowanie wspomnianych powyżej diet oraz planu dnia dla każdego z uczestników jest tutaj kluczowe, bowiem każdy z nas ma inne cele, a nadwaga każdego z nas będzie na zupełnie innym poziomie.

W trakcie całego turnusu odchudzającego możemy spodziewać się pełnego zagospodarowania naszego czasu wolnego. Każdy dzień będzie zaczynać się zawsze od śniadania według przepisanej diety, oraz porannych aktywności fizycznych. Mogą to być różnorodne zajęcia, takie jak: siłownia, pływanie, bieganie, aerobik. Dla każdego, zgodnie z ustalonym przez trenera harmonogramem.

Kluczowe jest tutaj to, abyśmy przestrzegali przepisanej diety i uczciwie pracowali na treningach. W przypadku kiedy będziemy sobie gdzieś na boku podjadać, to z całą pewnością cały wyjazd okaże się jedną wielką porażką i kompromitacją.

Popołudniami, po odpowiednio przygotowanym obiedzie, będziemy mogli korzystać z innych form aktywności fizycznej, charakterystycznych dla regionów górskich. Będziemy więc mogli korzystać z uroków górskich ścieżek, odwiedzając okoliczne szczyty lub punkty widokowe. To także przewidziane w programie zajęcia związane z aktywnością fizyczną, której celem jest rozruszanie ciała i spalanie kalorii.

Generalnie rzecz biorąc, jeśli weźmiemy pod uwagę dziesięć dni spędzonych na aktywności fizycznej i dobrze przygotowanej diecie, to możemy powiedzieć, iż na pewno pozwoli nam to osiągnąć jakieś założenia. Na pewno nie stracimy w tak krótkim czasie całej nadwagi. Niemniej jednak te 5 kg to całkiem realne osiągnięcie. Oczywiście w przypadku osób o dużej nadwadze. Jest to jednak dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy na co dzień nie za bardzo mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek formy aktywności fizycznej.