Ekologiczne szczotki i pędzle malarskie
24/01/2022

Ekologiczne szczotki i pędzle malarskie.

By grawertop

Zdawać by się mogło, iż ekologiczne szczotki i pędzle malarskie to pojęcie czysto marketingowe, niejako stworzone na wyrost i potrzeby podniesienia sprzedaży. Niemniej jednak, pojęcie to jest jak najbardziej słuszne, a możemy go używać w stosunku do pędzli i szczotek przy produkcji których, producent zadbał o minimalizację śladu węglowego. Jest to oczywiście możliwe do osiągnięcia poprzez korzystanie z surowców pochodzących z odzysku, oraz poprzez inwestycje producenta w zieloną energię. Z całą pewnością, póki co, ekologiczne szczotki i pędzle malarskie, jeszcze będą pozostawiać jakiś ślad węglowy, ze względu na trudności w pełnej jego eliminacji. Jednak z czasem, będzie możliwe całkowite wyeliminowanie zanieczyszczeń z linii produkcyjnych.

Gdzie kupić ekologiczne szczotki pędzle malarskie?

Oczywiście, aby zakupić dobrej klasy, ekologiczne szczotki i pędzle malarskie, musimy znaleźć odpowiedniego ich dostawcę, co nie będzie obecnie zbyt proste. Niewielu producentów narzędzi malarskich, decyduje się na wdrożenie ekologicznych form produkcji. Niemniej jednak, obecnie coraz częściej producent ekologicznych szczotek i pędzli dostarcza swoje produkty także do marketów budowlanych oraz innych sklepów z narzędziami malarskimi. To pozwala nam pozyskiwać tego typu narzędzia praktycznie w każdym, większym mieście.

Czym są w rzeczywistości ekologiczne szczotki i pędzle malarskie?

W tym przypadku, są to dokładnie takie same narzędzia, jak standardowo produkowane pędzle i szczotki. Różnią się jedynie pod kwestią zastosowanych materiałów, oraz pochodzenia energii wykorzystanej w produkcji. Jeśli chodzi o materiały to stosowane są materiały pochodzące z odzysku. Drewno, stal czy też włosie, możemy z powodzeniem pozyskiwać ze zużytych, innych wyrobów.

  • Drewno, na przykład ze starych palet
  • stal, do okuć pędzli, można pozyskać ze złomu
  • tworzywo sztuczne na włosie, można pozyskiwać z recyklingu tworzyw sztucznych.
  • Włosie naturalne, ze starych szczotek i pędzli, oraz zużytych futer.

Ostatecznie wystarczy tylko jeszcze zadbać, aby zakład zajmujący się produkcja pędzli, wykorzystywał w jak największym zakresie energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych i możemy powiedzieć, że wytwarzamy ekologiczne szczotki i pędzle malarskie>. Oczywiście koszty produkcji będą nieco wyższe, toteż finalnie, wytworzone w ten sposób szczotki i pędzle, będą kosztowniejsze dla użytkownika końcowego. Niemniej jednak, wieli użytkowników woli zapłacić za szczotki i pędzle więcej, ale mieć świadomość, iż dzięki temu, ograniczają zanieczyszczanie środowiska.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż ekologiczne szczotki i pędzle malarskie to zdecydowanie przyszłość w branży malarskiej. Dzięki takiemu podejściu, dzięki wykorzystywaniu ekologicznie wytwarzanych narzędzi, powstających z materiałów pochodzących z odzysku, przyczyniamy się do zdecydowanego zmniejszenia ilości zanieczyszczeń, których generujemy już i tak, wystarczająco dużo. Warto więc inwestować w ekologiczne szczotki pędzle malarskie, bowiem wpływa to także na nas samych, poprzez zmniejszenie zanieczyszczenia naszej planety.