16/10/2020

Jak pozbyć się rumienia z twarzy?

By grawertop

Rumień na twarzy u mężczyzn to najczęściej wynik różnych innych dolegliwości bądź też niezdrowego stylu życia. Nadmierny stres, palenie papierosów to bardzo częste przyczyny pojawiania się popękanych naczynek krwionośnych na twarzy. Niemniej jednak może to mieć także podłoże genetyczne. U wielu pacjentów obserwuje się wrodzoną nadwrażliwość skóry. Może się także pojawiać w wyniku nadciśnienia tętniczego, schorzeń przewodu pokarmowego, czy też zaburzeń gospodarki hormonalnej. Tak więc, jak pozbyć się rumienia z twarzy u mężczyzn? Najprostszym rozwiązaniem w tym przypadku jest oczywiście wizytka w gabinecie kosmetycznym, gdzie przy pomocy lasera zostaną przeprowadzone odpowiednie zabiegi.

Zabiegi laserowe na usuwanie rumienia z twarzy.

Wspomniane zabiegi laserowe nie są niczym nadzwyczajnym ani bolesnym. Nie trzeba tutaj nawet stosować jakiejkolwiek formy znieczulenia. Z reguły jeden zabieg trwać będzie maksymalnie godzinę (w zależności od ilości naczynek do zamknięcia). W trakcie zabiegu może pojawić się lekkie uczucie dyskomfortu, niemniej jednak nie jest to na tyle dokuczliwe aby konieczne było znieczulenie.
Sam zabieg przebiega dość prosto. Uszkodzone, pęknięte naczynka krwionośni traktowane są wiązką światła laserowego o długości fali 532/940 nm. Dzięki temu można doprowadzić do zamknięcia i likwidacji uszkodzonego naczynka, które następnie zostaje wchłonięte przez organizm w procesie resorpcji. Samo zamknięcie wynika z kontaktu wiązki laserowej z barwnikiem krwi czyli hemoglobiną bądź oksyhemoglobiną w wyniku którego dochodzi do wyzwolenia sporej ilości ciepła, zapewniające zasklepienie uszkodzonego naczynka.

Realizowana w taki sposób likwidacja rumienia na twarzy u mężczyzn, w zasadzie nie jest nazbyt kosztowna ani też wymagająca. Praktycznie każdy pacjent może poddać zabiegowi. Trzeba jednak wcześniej ustalić w gabinecie pewne szczegóły, bowiem są od tej zasady wyjątki. Na przykład nie można przeprowadzać tego typu zabiegów w trakcie przyjmowania antybiotyków.
Zabiegi tego typu są skuteczne w przypadku leczenia następujących dolegliwości: teleangiektazje, naczyniaki gwiździste, naczyniaki starcze, zmiany naczyniowe kończyn dolnych, naczyniaki płaskie, czy też zmiany rumieniowe.

Skąd pojawia się rumień na twarzy?

Jest one przede wszystkim wynikiem różnych czynników zewnętrznych, aczkolwiek może być także w pewnym sensie obciążeniem genetycznym. W przypadku wrodzonej nadwrażliwości skóry. Do tego czynnikiem dodatkowym jest wystawianie skóry twarzy na działanie silnych bodźców zewnętrznych, takich jak chociażby nadmierne wahania temperatury, nadmierne opalanie się, podmuchy silnego wiatru. Do pojawiania się rumienia na twarzy przyczynia się także korzystanie ze sterydów.
Generalnie rzecz więc ujmując, rumień z twarzy czy też innych części ciała można skutecznie i sprawnie usunąć, aczkolwiek będzie to pociągać za sobą koszty wizyty w gabinecie kosmetycznym i przeprowadzenia zabiegów laserowych w tym zakresie. Jest to jednakże koszt niezbyt wygórowany, toteż warto tego typu działania przeanalizować. Na pewno zyskamy mnóstwo komfortu i lepszego samopoczucia.