04/08/2021

Jak urządzić małą łazienkę z pralką i prysznicem?

By grawertop

Mała łazienka to przestrzeń, która jest niezwykle wymagającą pod względem aranżacyjnym. Często na kilku metrach kwadrach trzeba zmieścić meble, sprzęty i akcesoria niezbędne do codziennego, komfortowego korzystania z tego rodzaju przestrzeni. Jak urządzić małą łazienkę z pralką i prysznicem? Na jakie rozwiązania warto się w niej zdecydować? Podpowiadamy!

Funkcjonalna i estetyczna mała łazienka z pralką i prysznicem – odpowiedni plan to podstawa

Stworzenie estetycznej, funkcjonalnej i przyjaznej dla użytkowników łazienki na małej przestrzeni wymaga zadbania o dobry plan uwzględniający optymalne wyposażenia i ustawienie poszczególnych elementów. Niewielką przestrzeń łazienki o małym metrażu warto także wyposażyć w nowoczesne i lekkie rozwiązania, które powiększą przestrzeń i nie przytłoczą całego wnętrza.

Mała łazienka z prysznicem – jaką kabinę wybrać?

Prysznic to oczywisty wybór do łazienek o małym metrażu, w których ustaiwneie wanny mogłoby nie być możliwe lub zagraciłoby całą przestrzeń. Najlepszym rozwiązaniem do pomieszczeń o małej powierzchni są narożne lub przyścienne kabiny o niewielkich wymiarach, które stanowią sprawdzony sposób na zaaranżowanie komfortowej strefy kąpielowej. Dobrym pomysłem na uzyskanie przestrzennego pomieszczenia jest także zdecydowanie się na kabinę typu walk-in, która przyjmuje postać dużych, przezroczystych tafli szkła oraz odpływ liniowy znajdujący się bezpośrednio na posadzkę. Takie rozwiązania pozwalają na optyczne powiększenie pomieszczenia, dlatego doskonale sprawdzają się w małych łazienkach w bloku.

Pralka w małej łazience – gdzie ją ustawić?

Mała łazienka z prysznicem i pralką to wymagająca przestrzeń, która wymaga sporej kreatywności oraz optymalnego zagospodarowania dostępnej przestrzeni przy uwzględnieniu wszystkich elementów stanowiących podstawowe wyposażenie łazienki. Z pewnością, do najtrudniejszych elementów aranżacji tego rodzaju przestrzeni należy pralka, dlatego tak ważne jest zaaranżowanie odpowiedniego miejsca do jej przechowywania, które pozwoli na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz nie zagracenie całego pomieszczenia.

Jednych z lepszych pomysłów, na który decyduje się coraz więcej osób ceniących sobie minimalizm i uporządkowaną przestrzeń należy zabudowana pralka lub pralka pod blatem, która zabiera minimalną ilość cennego miejsca oraz umożliwia całkowite ukrycie sprzętu. Tego rodzaju zabudowy pozwalają także optyczne powiększenie dostępnej przestrzeni oraz stworzenie dodatkowego miejsca do przechowywania nad pralką, gdzie zazwyczaj wydzielana jest dodatkowa przestrzeń do przechowywania środków chemicznych, artykułów higienicznych, kosmetyków czy tekstyliów kąpielowych.