13/12/2018

Młot hydrauliczny do ładowarki a jego eksploatacja.

By grawertop

młot hydrauliczny do miniładowarkiZastosowanie młota hydraulicznego do ładowarki kołowej, w wielu przypadkach znacznie usprawnia przebieg procesu realizacja prac budowlanych. Narzędzie tego typu przydatne okazuje się przede wszystkim podczas pokonywania różnorodnych przeszkód ziemnych. Trzeba także zaznaczyć, iż możemy je wykorzystać także w innym zakresie. Najważniejszym jednak zastosowaniem, jakim charakteryzuje się młot do ładowarki, będzie tutaj realizacja prac o charakterze wyburzeniowym. Jeśli więc zamierzamy inwestować także w naszej w firmie w młot do ładowarki, warto wcześniej sprawdzić, jak podejść do zakupów, aby wybrać dobrze. Jak dokonać dobrego zakupu młota hydraulicznego do ładowarki?

Gdzie kupić młot do ładowarki?

Przede wszystkim, musimy mieć gdzie dokonać zakupu. Dlatego też, w pierwszej kolejności warto sprawdzić autoryzowanych przedstawicieli producentów młotów do ładowarek. Interesować nas tutaj powinny profesjonalne firmy. Hammer, Aroowhead Rockdrill, TUR, DHB, JCB. Znajdziemy jeszcze co najmniej kilku godnych uwagi producentów, którzy będą w stanie zaopatrzyć nas w solidny młot do ładowarki. Następnie musimy wnikliwie porównać ich oferty. Zarówno pod względem ceny, jak i po kilkoma innymi względami. Z najważniejszych na które należy zwrócić uwagę:

  • Koszty zakupu poszczególnych młotów do ładowarki
  • Parametry techniczne w stosunku do ceny
  • Możliwość zastosowania wielu płyt adaptacyjnych, pozwalających na stosowanie młota w wielu maszynach.
  • Zastosowane technologie podnoszące żywotność młota
  • Poziom energii uderzenia.

Jest tutaj więc kilka kwestii do uwzględnienia, przed ostatecznym wyborem młota do ładowarki. Chodzi w końcu o to, aby zakup był jak najlepszy. Aby kupiony przez nas młot do ładowarki sprawdzał się w jak największym zakresie działań.

Montaż i eksploatacja młota do ładowarki.

Bardzo ważną kwestią, na która musimy także zwrócić uwagę wybierając młot do ładowarki, będzie prostota jego montażu i eksploatacji. Dobry młot będziemy mogli zamontować oraz zdemontować w kilkanaście minut. Na przykład w przypadku młotów produkcji brytyjskiej firmy Arrowhead Rockdrill, jest to banalnie prosta sprawa. Demontujemy łyżkę, przytwierdzamy adapter a następnie dokręcamy młot hydrauliczny. Potem pozostaje już tylko podłączenie do układu hydrauliki i wszystko powinno działać bez zarzutów. Cała praca zajmuje kilkanaście minut. Istotne jest także to, czy w toku eksploatacji nie są wymagane jakiekolwiek czynności. W przypadku młotów wspomnianego wyżej producenta, nie ma takiej potrzeby. Młot jest amortyzowany poduszkami polimerowo gazowymi, wobec czego nie trzeba się przejmować nawet zanadto smarowaniem. Jego praca zaś jest cicha i nie wywiera negatywnego wpływu na ramię maszyny. Jednym słowem będzie to jedna z lepszych inwestycji, na jakie możemy sobie pozwolić.