30/08/2021

Nowoczesna geowłóknina TS i jej zastosowanie.

By grawertop

Nowoczesna geowłóknina TS to jeden z bardziej popularnych materiałów geosyntetycznych, stosowanych przede wszystkim w pracach związanych z wykańczaniem czy też modernizacją naszych ogrodów oraz obejść domów jednorodzinnych. Charakteryzuje się ona doskonałymi wręcz właściwościami oraz szerokim zakresem funkcjonalności. Warto tutaj także podkreślić, iż nowoczesna geowłóknina TS jest materiałem geosyntetycznym o stosunkowo przystępnej cenie. Jednocześnie zaś, jej wykorzystanie przynosi konkretne korzyści dla każdego inwestora. Warto więc przyjrzeć jej nieco bliżej, aby dokładniej poznać jej obszary zastosowania, oraz podstawowe, najważniejsze właściwości i funkcje.

Czym charakteryzuje się nowoczesna geowłóknina TS?

Jest to materiał geosyntetyczny o bardzo dobrej funkcjonalności. Dzięki temu tez, jest on bardzo powszechnie wykorzystywany w wielu zastosowaniach budowlanych. Począwszy od prac typowo drenażowych, a skończywszy na zabezpieczaniu składowisk odpadów czy też stromych urwisk i nasypów. Do najważniejszych funkcjonalności, jakimi charakteryzuje się nowoczesna geowłóknina TS zaliczamy:

  • Separacja – zapewnia doskonały poziom separowania żwiru od podłoża w systemach drenażowych i nie tylko. Dzięki temu też, warstwa żwiru nie ulega zamulaniu, tak samo jako piasek nie zostaje wypłukiwany.
  • Filtracja – zapewnia zatrzymywanie drobnych cząsteczek, zapewniając jednocześnie swobodny przepływ wody.
  • Drenaż – odprowadza wodę, jak również inne płyny w stronę właściwego odpływu.
    Musimy więc przyznać, iż funkcjonalność jaką charakteryzuje się nowoczesna geowłóknina TS, jest bardzo korzystna dla wielu jej zastosowań.

Zastosowanie geowłókniny TS.

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, iż jest to materiał o głównym zastosowaniu w sektorze prywatnym. Do najczęściej realizowanych prac z jej wykorzystaniem należy zaliczyć:

  • Dojazdy do garażu i chodniki ogrodowe – geowłóknina zapewnia doskonałe odseparowanie warstwy piasku w podbudowie od jej reszty. Dzięki temu, piasek nie ulega wypłukiwaniu, a to przekłada się na zwiększenie trwałości całej konstrukcji.
  • Systemy drenażowe – nowoczesna geowłóknina TS sprawdza się także bardzo dobrze w konstrukcjach systemów drenażowych. Zapewnia idealne zabezpieczenie warstw żwiru oraz sam odprowadza wodę w swojej płaszczyźnie. Można więc nawet ograniczyć ilość zastosowanego w systemie żwiru.
  • Oczka wodne i baseny ogrodowe – w tym zastosowaniu, nowoczesna geowłóknina TS pełni funkcję ochronną dla folii basenowej. Dzięki temu, oczka i baseny zyskują większy poziom trwałości oraz odporności na ewentualne, przypadkowe uszkodzenia.

Podsumowanie

Jak więc widać, nowoczesna geowłóknina TS to bardzo dobry jakościowo materiał geosyntetyczny, którego zastosowanie zapewnia nam spore korzyści. Można nawet powiedzieć, iż jej wdrożenia przekłada się w wielu przypadkach na spore oszczędności, pomimo faktu, iż początkowo trzeba będzie ponieść większe koszty inwestycji budowlanych.