28/08/2018

Poziomice i lasery krzyżowe dla firm budowlanych.

By grawertop

laser krzyżowy_4Współcześnie, w firmach budowlanych, trzeba położyć jak największy nacisk na kwestie jakości realizowanych pomiarów, zarówno tych wstępnych, jak i pomiarów w trakcie realizacji poszczególnych prac. Chodzi tutaj głównie o kwestię tego, iż precyzja i dokładność realizowanych pomiarów, będą przekładać się na jakość usług, oraz zgodność wyceny z ceną ostateczną inwestycji. Co prawda większość inwestorów będzie w tym przypadku dopuszczać drobne rozbieżności, jednakże żaden nie będzie dokładać 20% do ceny ustalonej przy podpisywaniu umowy, przez wzgląd na błędnie przeprowadzone pomiary. Dlatego też, warto tutaj zainwestować w odpowiednie narzędzia pomiarowe, które pozwolą na lepsze i bardziej precyzyjne pomiary.

Laser krzyżowy do pomiarów w budownictwie.

Jednym z bardziej nowoczesnych narzędzi, przeznaczonych do precyzyjnych pomiarów, zarówno wstępnych jak i wykonawczych, będzie laser krzyżowy. Jest to narzędzie pomiarowe, które pozwala nam na bardzo sprawne, szybkie i co najważniejsze, precyzyjne wytyczenie poziomu na wszystkich ścianach danego pomieszczenia w jednym momencie. Dotychczas tego typu działania były realizowane przy pomocy poziomicy, niemniej jednak jest to praca żmudna i nie zawsze dawała tak dobre rezultaty. Teraz wystarczy zaopatrzyć się w budowlany laser krzyżowy znanej marki PRO, i jednym przyciśnięciem można ustalić poziom. Urządzenie posiada mechanizm autokalibracji, dzięki czemu wystarczy wcisnąć przycisk, a laser krzyżowy sam skalibruje swoje położenie i ustali poziom względem naturalnych warunków, nawet na krzywej podłodze. Kolejny przycisk i na wszystkich czterech ścianach naszego pomieszczenia będziemy mieć rzut wiązki światła laserowego, która będzie wskazywać poziom. Jest to więc narzędzie wyjątkowo przydatne w pracach związanych z klejeniem kafli itp., gdzie przed przystąpieniem do prac należy precyzyjnie ustalić początek pierwszego rzędu klejonych kafli.

Dobra poziomica dalej w cenie.

Oczywiście na żadnym placu budowy nie może zabraknąć poziomicy. Jest to podstawowe, budowlane narzędzie pomiarowe, toteż bez niego trudno sobie wyobrazić realizację jakichkolwiek robót budowlanych. Oczywiście obecnie będzie to raczej poziomnica profesjonalna przeznaczona dla firmy budowlanej a nie stare, drewniane konstrukcje, mało odporne na uszkodzenia mechaniczne. W tym przypadku jednak trzeba zdecydowanie stanowczo zwrócić uwagę na jakość poziomicy, bowiem nie wszystkie będą tak samo dobrze i profesjonalnie wykonane. Dobra poziomica będzie przede wszystkim odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a więc profil wewnętrzny będzie odpowiednio wzmocniony zabezpieczając ją przed odkształceniami. Do tego ważne jest aby libella była prawidłowo i stabilnie osadzona w poziomicy. W przeciwnym razie, i tak już niewielka dokładność pracy poziomicy zostanie stanowczo zaburzona a to będzie przekładać się na niski poziom jakości pomiarów i wyznaczanych poziomów oraz pionów.