17/08/2018

Profesjonalna odzież dla myśliwego.

By grawertop
KAMKO - dwustronny polar WINDSTOPPER

KAMKO – dwustronny polar WINDSTOPPER

Każdy szanujący się myśliwy, wie jak bardzo ważnym elementem wyposażenia jest odzież. W końcu to odzież stanowi podstawowe zabezpieczenie myśliwego przed licznymi zagrożeniami w trakcie polowania, toteż nie warto tutaj stosować jakichkolwiek półśrodków. W tym przypadku liczy się dobra jakość wykonania i odpowiednie parametry techniczne odzieży, wobec czego też, większość profesjonalnych myśliwych, sięga w tym przypadku po ubrania z najwyższej półki jakościowej. Tutaj zaś niezmiennie, od wielu już lat królują skandynawscy producenci odzieży myśliwskiej, tacy jak Harkila czy też Fjall Raven.

Jakość pozyskiwanych ubrań myśliwskich.

Skoro już mówimy o jakości ubrań stosowanych przez profesjonalnych myśliwych, warto sobie ten temat przybliżyć nieco bardziej. Przede wszystkim chodzi tutaj o kwestie jakości zastosowanych materiałów oraz o wykorzystane w produkcji odzieży technologie. Nowoczesne rozwiązania, takie jak membrany wiatroszczelne i wodoodporne będą jak najbardziej wskazane i w odzieży z górnej półki, po prostu są podstawą. Brak odpowiednich zabezpieczeń przed deszczem i wiatrem automatycznie daną odzież zrzuca z górnej półki jakościowej. materiały także powinny być najwyższej jakości, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, aby po prostu po jednym polowaniu myśliwski polar nie nadawał się do śmieci. W tym przypadku trzeba jednak przyznać, iż Harkila, czyli ekskluzywna marka odzieży myśliwskiej staje na wysokości zadania. Jest to co prawda marka bardzo kosztowna, niemniej jednak w zamian z wygórowaną cenę dostajemy rzeczywiście wygórowaną jakość. Odzież jest trwała, solidnie wykonana, bezpieczna, gwarantuje należyty poziom ochrony przez warunkami atmosferycznych czy tez przed skaleczeniami. Jednym słowem sa to ubrania warte swojej ceny.

Wybór odpowiedniego zestawu.

W przypadku kiedy zdecydujemy się na zakupienie odzieży myśliwskiej marki Harkila, warto wiedzieć, iż do naszego wyboru będą zarówno gotowe zestawy odzieży, jak i pojedyncze elementy, do samodzielnego kompletowania zestawu. Jeśli zdecydujemy się na tę drugą opcję, to z cała przyjdzie nam więcej nieco zapłacić, niemniej jednak osiągniemy wyższy poziom dopasowania zestawu do naszych indywidualnych potrzeb. W skład takiego zestawu jesienno zimowego na pewno powinny wchodzić elementy takie jak:

• Ocieplane spodnie myśliwskie

• Ocieplana kurtka myśliwska

dwustronny Windstopper

• Solidne i bezpieczne buty myśliwskie.

• Bielizna termiczna

Są to zdecydowanie najważniejsze elementy każdego zestawu dobrej odzieży myśliwskiej, który ma za zadanie sprawdzić się w trudnych warunkach pogodowych okresu jesienno zimowego. Oczywiście poza nieco wyższym kosztem zakupu zestawu z pojedynczych elementów, trzeba będzie także liczyć się koniecznością przeznaczenia większej ilości czasu na dopasowywanie i przymierzanie poszczególnych elementów. Jednakże z perspektywy wielu doświadczonych już myśliwych, możemy powiedzieć, iż warto ten czas i pieniądze poświęcić gdyż przekłada się to na lepszy poziom efektywności na polowaniach.