17/07/2021

Przeszczep włosów FUE to łatwa i szybka technika przeszczepu

By grawertop

Przeszczepy włosów to zabiegi, na które coraz częściej decydują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety w różnym wieku. Metodą przeszczepu, która w ostatnich latach mocno zyskała na popularności, jest FUE. Ten innowacyjny zabieg ma wiele zalet, które wyróżniają go na tle innych, z pozoru podobnych metod.

Zabieg FUE – co to takiego?

FUE, czyli Follicular Unit Extraction, jest to nowoczesna metoda stosowana w leczeniu łysienia. Ta procedura medyczna opiera się na pobieraniu jednostek – unitów – włosa, które następnie są przeszczepiane. Każda jednostka pobierana jest osobno, jednak do ich pobrania wystarczy pojedyncza sesja.

Metoda FUE ponadto jest nie tylko nowoczesna, ale i skuteczna. Jeżeli pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu po wykonaniu odpowiednich badań laboratoryjnych, m.in. badania krwi oraz po przeprowadzeniu konsultacji ze specjalistą, może w niedługim czasie cieszyć się nowymi włosami.

Dla kogo jest zabieg FUE?

Przeszczep włosów metodą FUE może być przeprowadzony bez względu na płeć pacjenta. Powodzenie zabiegu jednak najczęściej jest szacowane jako wysokie u młodych pacjentów. Sprawdza się zwłaszcza u osób, których stan owłosienia wymaga poprawy na tyle małej, by była ona niezauważalna i przyjęła się dobrze. Korzyści z zabiegu odniosą również te osoby, które już poddawały się przeszczepom i nie może być w ich przypadku wykonane ponowne wycięcie skóry. Ważny jest także wyjściowy stan włosów pacjenta.

Jak przebiega zabieg FUE?

Przeszczep metodą FUE przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu wykonywanym niezwykle cienką igłą. Miejsca, z których mają być pobierane włosy, są nastrzykiwane punktowo. Znieczulenie pozwala znacznie zredukować ryzyko pojawienia się efektów ubocznych.

W ramach przygotowania do zabiegu pacjent musi ogolić włosy do 2-3 mm ponad poziom skóry głowy. Jednostki włosa, liczące od 1 do 4 włosków, są pobierane przy pomocy igieł punkcyjnych, których kształt i budowa pozwalają wykluczyć ryzyko uszkodzeń tkanek, w tym skóry. W czasie trwania zabiegu pacjent leży na brzuchu. Następnie miejsca do przeszczepu są znieczulane, a te, z których pobrano włosy – zabezpieczane opatrunkiem. W skórze wykonywane są niewielkie otworki: do nich lekarz wszczepia włosy.

Na zoperowane miejsca nakładana jest specjalna maść. Pacjent nie musi po zabiegu przebywać w szpitalu i zostaje bezpiecznie wypisany do domu. Warto dodać, że po rekonwalescencji blizny praktycznie nie są dostrzegalne.

Zabieg FUE w San-Medical

Zabiegi FUE są przeprowadzane w klinice San-Medical przez zespół wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Lekarze pod wodzą dra Sandelewskiego odpowiedzą na wszelkie pytania i poinstruują, co pacjent powinien robić, by zabieg przebiegał komfortowo i bezpiecznie.