18/02/2021

Samodzielnie przeprowadzony remont wnętrz.

By grawertop

Samodzielnie przeprowadzony remont wnętrz wcale nie jest tak trudny do zrealizowania, jakby się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Oczywiście, niezbędna w tym przypadku jest podstawowa wiedza i doświadczenie, które przyczynią się do możliwości przeprowadzenia tego typu prac jak najbardziej prawidłowo. Aczkolwiek, nawet początkujący w tym temacie, mogą jak najbardziej samodzielnie przeprowadzić remont wnętrz mieszkalnych w swoich domach i mieszkaniach. Kluczowe będzie jednak przestrzeganie kilku, podstawowych zasad. Tak samo, jak wykonywanie poszczególnych czynności w określonej kolejności, aby zapewnić maksymalnie dobre efekty realizowanych prac.

Ile kosztuje samodzielnie przeprowadzony remont w swoim domu?

Z całą pewnością jest to opcja tańsza, niż remont realizowany przez firmę zewnętrzną. Po prostu koszty robocizny będą dla nas niższe. To dokładnie tak samo jak budowa domu systemem gospodarczym, która też jest diametralnie tańszym wyzwaniem. W tym jednak przypadku, kluczowe jest prawidłowe przeprowadzenie poszczególnych etapów, oraz zaopatrzenie się w niezbędne narzędzia.

Kupujemy odpowiednie narzędzia do realizacji prac remontowych.

Przede wszystkim, musimy sobie powiedzieć, iż najczęściej, remonty w domach i mieszkaniach opierać się będą na realizacji prac malarskich. Oczywiście trzeba je uprzednio przygotować, czyli zadbać o uzupełnienie ubytków w ścianach, zabezpieczyć meble, drzwi, okna. Trochę czynności przygotowawczych będzie do zrealizowania. Trzeba także dysponować odpowiednimi narzędziami, przy czym najważniejsze będą narzędzia i akcesoria malarskie. Kupując właściwe narzędzia malarskie, musimy zwrócić uwagę na ich jakość. Bardzo istotne jest też to, iż nawet najbardziej renomowany producent pędzli nie będzie dla nas automatycznie gwarancją jakości tychże pędzli. Musimy tutaj dopasować poszczególne narzędzia do naszych potrzeb. Każdorazowo trzeba pędzle, szczotki oraz wałki malarskie sprawdzić pod kątem ich dopasowania do naszych potrzeb. Każde narzędzie ma też inną ergonomię użytkowania. Trzeba je więc dopasować do swoich potrzeb.

Koszty przeprowadzenia remontu.

Jeśli więc zdecydujemy się na samodzielne przeprowadzony remont wnętrz, to z całą pewnością będziemy mogli liczyć na o wiele niższe koszty. Z reguły, można tutaj zakładać koszty rzędu ok. 40 PLN/m2 za samo przygotowanie do prac malarskich. W skład robót wchodzą czynności takie jak: mycie ścian i sufitów, usuwanie starej farby, naprawa ubytków, gruntowanie, czy też rozkładanie folii zabezpieczającej. Samo malowanie będzie już kwestią kosztów około 15-20 PLN/m2 przy założeniu nakładania 3 warstw farby. Ogólnie rzecz biorąc, mogą to być całkiem spore koszty jeśli zdecydujmy się na zatrudnienie firmy malarskiej. Dlatego tez, samodzielnie przeprowadzony remont wnętrz, będzie o wiele tańszą alternatywą. Tym bardziej, iż nie jest to praca aż tak bardzo wymagająca, jakby się to mogło pozornie wydawać. Warto więc przygotować się do tego typu prac i jednak zdecydować się na samodzielną realizację, a zaoszczędzone pieniądze wydać na przykład na lepszej jakości farby, co tylko podniesie estetykę naszych wnętrz.