27/05/2018

Skuteczne przygotowywanie betonu na placu budowy.

By grawertop

mieszalnik do betonu na ładowarce teleskopowejMożliwość przygotowania odpowiedniej ilości betonu bezpośrednio na placu budowy to dla wielu firm realna korzyść w toku realizacji zleceń budowlanych. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż w trakcie realizacji prac budowlanych, bardzo często potrzebujemy określonych ilości betonu w danym momencie. W przypadku dostarczania betonu z betoniarni, niestety z reguły będziemy musieli przygotować się na to, aby w danym momencie rozdysponować metr sześcienny betonu, co nie zawsze jest takie proste. Dlatego też, wiele firm budowlanych inwestuje w nowoczesne mieszalniki do betonu, czyli specjalne łyżki z mieszadłami do betonu na ładowarkę, co zapewnia takie możliwości i nie wymaga zbytniego wysiłku.

Zalety zastosowania mieszalnika do betonu na ładowarkę.

Przede wszystkim trzeba tutaj od razu powiedzieć, iż największą zaletą jest niewątpliwie sama możliwość przygotowywania betonu bezpośredni ona placu budowy, bowiem pozwala to oszczędzić spore ilości czasu, i dostosować ilość betonu do potrzeb, a nie potrzeby do dostarczonej ilości betonu. Bardzo ważne jest tutaj także to, iż w zależności od realizowanych akurat prac i potrzeb, możliwe będzie przygotowanie betonu mokrego, suchego i półsuchego, jak również betonu ze żwirem wzmacniającym jego strukturę. Ostatecznie, należy także zwrócić uwagę na fakt, iż ładowarka jest urządzeniem mobilnym, a więc przygotowany w łyżce beton będziemy mogli bez trudu dostarczyć w odległe miejsca placu budowy, co w przypadku transportu taczkami zajęłoby dziesięć razy tyle czasu, nie mówiąc już o marnowaniu sił pracowników. Jednym słowem mieszalnik do betonu do ładowarki kołowej, to bardzo dobrze urządzenie, znacznie poszerzające zdolności i możliwości ładowarek, wobec czego inwestycja tego typu w wielu firmach, będzie w pełni uzasadniona ekonomicznie.

Technologia łyżek mieszalnikowych do betonu.

Oczywiście przed zakupem takowej łyżki z mieszalnikiem do betonu, warto przyjrzeć się kwestii technologicznym, bowiem będą one przekładać się na nasz konkretny wybór w tym przypadku. Najważniejszą kwestią będzie możliwość podłączenia danej łyżki mieszalnikowej do posiadanej przez nas ładowarki. W większości jednak przypadków łyżka z mieszalnikiem do betonu do ładowarek będzie posiadać różnorodne adaptery dzięki którym będziemy mieć możliwość jej instalacji na różnych maszynach, a trzeba pamiętać, iż poszczególne maszyny będą od siebie różnić się w kwestiach konstrukcyjnych.

W kwestii samej zaś konstrukcję, to będziemy tutaj mieć do czynienia ze standardową łyżką wyposażoną jednakże w wewnętrzny mechanizm do mieszania betonu napędzany hydraulicznie z samej ładowarki. Wnętrze łyżki będzie zabezpieczone odpowiednią kratownicą, która stanowi tutaj zabezpieczenie ślimacznic mieszających beton przed przedostaniem się do wnętrza większych frakcji kamiennych, które mogłyby bez trudu uszkodzić ślimacznicę. Można więc powiedzieć, iż nie jest to może jakoś specjalnie zaawansowane technologicznie urządzenie, niemniej jednak zapewniające realne korzyści dla firmy budowlanej.