24/05/2018

Dystrybucja materiałów geosyntetycznych.

By grawertop

geosiatka_3Obecnie w naszym kraju mamy do czynienia z okresem wzmożonej rozbudowy istniejących sieci dróg i autostrad. Wynika to w głównej mierze z potrzeby poszerzenia infrastruktury drogowej i komunikacyjnej w związku z rozwojem gospodarczym, ale nie bez znaczenia pozostają także dotacje unijne, dzięki którym nowe drogi i autostrady mogą w ogóle być budowane. Warto tutaj zaznaczyć, iż nowe technologie budowy dróg i autostrad zakładają przede wszystkim dodatkowe ich wzmocnienia strukturalne poprzez zastosowanie materiałów geosyntetycznych, wobec czego ich dostarczanie do wykonawców dróg i autostrad okazuje się być bardzo dobrym i dochodowym biznesem. Oczywiście trzeba będzie mieć podpisane odpowiednie umowy i regularnie stawać do przetargów, niemniej jednak najważniejsze będzie to, abyśmy byli w stanie dostarczać geosyntetyki najwyższej jakości.

Niezbędne informacje na początek.

W pierwszej kolejności musimy zdać sobie sprawę z tego, iż każdy dystrybutor geosyntetyków musi posiadać swoje własne magazyny, aby mieć możliwość bieżącego realizowania zamówień swoich odbiorców. Wymaga to pewnych inwestycji, zarówno w same obiekty magazynowe, jak również w zapasy materiałów geosyntetycznych. Trzeba będzie więc od samego początku liczyć się z dość pokaźnymi kosztami. Niemniej jednak po stosunkowo krótkim czasie działania, tego typu inwestycje z całą pewnością mogą się nam zwrócić, wobec czego warto się nad tym kierunkiem działalności poważniej zastanowić. Oczywiście musimy tutaj dysponować szeroki przekrojem dystrybuowanych materiałów geosyntetycznych od różnych producentów, bowiem w zależności od aktualnych potrzeb nasi odbiorcy będą potrzebować zróżnicowanej oferty. Musimy więc zadbać o to, aby każdy z odbiorców mógł u nas znaleźć dokładnie to czego szuka, dzięki czemu będziemy w stanie obsługiwać dość sporo firm wykonawców dróg i autostrad, a to przecież podstawa, aby zagwarantować sobie maksymalnie dużą ilość klientów.

Rodzaje dystrybuowanych geosyntetyków.

Oczywiście organizując swoje zapasy magazynowe, musimy zwrócić szczególną uwagę na kwestię tego, jakie geosyntetyki będą najpopularniejsze i najczęściej potrzebne na placu budowy. Tutaj zaś bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym przez wielu wykonawców są geosiatki typu miragrid, które są wykorzystywane zarówno do wzmacniania struktury podbudowy drogowej, jak i podczas standardowego zbrojenia gruntu, na przykład w przypadku nasypów okalających nowe drogi i autostrady. Do tego też, bardzo często swoje zastosowanie znajdują geokompozyty, oraz wszelkiego rodzaju geowłókniny i geotkaniny. Oczywiście pozostałe materiały geosyntetyczne, takie jak wszelkiego rodzaju geokraty, geomembrany, maty antyerozyjne czy też maty bentonitowe, będą także dość regularnie wykorzystanie, aczkolwiek z całą pewnością nie tak często. Wobec tego zapasy magazynowe tych drugich raczej nie muszą być w naszym przypadku aż tak szerokie. Podstawowe wyposażenie to przede wszystkim geosiatki, geotkaniny, geowłókniny oraz geokompozyty.