20/04/2017

Wykorzystanie pomp zanurzeniowych w skali przemysłowej.

By grawertop

wąskie pompy zanurzenioweProfesjonalne pompy zanurzeniowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, niemniej jednak, zdecydowanie najczęściej, wykorzystywane są w branży budowlanej, wydobywczej, oraz w rolnictwie. W zasadzie można powiedzieć, iż stosowane są wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność transportowania wody, przy procesach nawadniania lub tez odwadniania. Warto więc tutaj przyjrzeć się nieco bliżej tej kwestii, aby poznać więcej szczegółów dotyczących pracy pomp zanurzeniowych, oraz efektywności ich pracy w poszczególnych przypadkach.

Pompy zanurzeniowe w rolnictwie.

Jedną z branż, gdzie pompy zanurzeniowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie jest rolnictwo. Tutaj są one wykorzystywane do transportowania wody ze zbiorników wodnych do systemów zraszaczy zlokalizowanych na polach uprawnych. Oczywiście musimy pamiętać, iż zraszacze profesjonalne będą wymagać odpowiednich parametrów dostarczanej wody, toteż kluczem do prawidłowego działania całego systemu nawadniającego będzie umiejętne dobranie do siebie pompy zanurzeniowej, oraz systemu zraszaczy. W przeciwnym przypadku zraszacze nie będą w stanie pracować ze swoją nominalną wydajnością a to sprawi, iż nawadniania nie będzie realizowane w należytym zakresie.

Pompy zanurzeniowe dla przemysłu budowlanego.

Kolejną branżą, w której eksploatujemy pompy zanurzeniowe jest przemysł budowlany. Tutaj z reguły stosowane są one w celu przeprowadzania odwadniania, czyli zgoła przeciwnie niż w branży rolniczej. Oczywiście najczęściej, zwoje zastosowanie znajdują lekkie pompy zanurzeniowe dla budownictwa bowiem ich niewysoka waga całkowita sprawia, iż są o wiele bardziej mobilne. Lekka pompa jest łatwiejsza zarówno w kwestii transportu, jak i użytkowania. Są wykorzystywane przede wszystkim w celu odwadniania zalanych wykopów budowlanych, do czego może dojść na przykład w przypadku, kiedy natkniemy się na wysoki poziom wody gruntowej, lub też dojdzie do nagłych, aczkolwiek wyjątkowo intensywnych opadów atmosferycznych. Generalnie służą tutaj one do odprowadzenia wody z zalanych wykopów, aby możliwe było dalsze prowadzenia prac budowlanych.

Pompy zanurzeniowe w przemyśle wydobywczym.

Ostatnim omawianym przypadkiem wykorzystywania pomp zanurzeniowych będzie branża wydobywcza. Tutaj także będziemy mieć do czynienia z systematycznym pojawianiem się wody na poziomach wydobywczych, we wszelkiego rodzaju kopalniach, której należy się skutecznie pozbyć, aby możliwe było prawidłowe prowadzenie prac wydobywczych. Oczywiście tutaj także skutecznie sprawdzają się lekkie pompy zanurzeniowe, a odgrywa to jeszcze bardziej istotną rolę niż w przemyśle budowlanym. Na kopalniach o wiele trudniej o transport, toteż pompy bardzo często będą transportowane ręcznie na odległości wielu kilometrów, a to wymaga zastosowania odpowiednio lekkiej pompy zanurzeniowej.