19/12/2021

Wyprawa w dolomity Brenta.

By grawertop

Wyprawa w dolomity Brenta, to wśród wypraw trekkingowych, jedna z bardziej ciekawych pozycji. Można nawet powiedzieć, iż jest to wręcz prawdziwa perełka wśród trekkingów górskich. Wyprawa wiedzie przed dwie bardzo ważne i ciekawe grupy górskie, a mianowicie wspomnianą grupę Brenta, oraz grupę Adamello Presanella. Przy okazji, będziemy mieć okazję na odwiedziny stolicy Trydentu, oraz możliwość zobaczenia przepięknego jeziora Italii Lago di Garda. Mamy tutaj jednym słowem bardzo ciekawe atrakcje, a przy tym wszystkim, dobrze, doskonale wręcz przygotowane szlaki górskie.

Jak przebiega wyprawa w Dolomity Brenta?

W tym przypadku, najlepszym miejscem na punkt wypadowy jest Madonna di Campiglio, czyli jeden ze zdecydowanie najsłynniejszych kurortów w dolinie Val di Sole. To tutaj będziemy wynajmować noclegi, żywić się i zaopatrywać w prowiant na kolejne wyprawy górskie. Oczywiście, wyprawa w dolomity Brenta, będzie od nas wymagać odpowiedniego przygotowania pod względem fizycznym, jak również wyposażenia i odzieży.

  • Obuwie – zdecydowanie najważniejszy element ubioru na każdej wyprawie trekkingowej. Wyprawa w dolomity Brenta, będzie wymagać od nas zaopatrzenia się w obuwie, dopasowane do poruszania się zmiennym terenie. Musimy na każdym kroku zachować wysoki poziom komfortu oraz przyczepności. Jest to bardzo ważne, toteż na dobór obuwia, powinniśmy przeznaczyć jak najwięcej czasu.
  • Odzież górska – w tym przypadku, bardzo ważne będzie to, abyśmy zagwarantowali sobie maksymalnie wysoki poziom komfortu termicznego podczas poruszania się górskimi szlakami. Warto także posiadać dodatkową ciepłą odzież, na wypadek załamania się pogody.
  • Pozostałe wyposażenie – musimy posiadać ze sobą dość pojemny plecak, w którym będziemy mogli transportować cały swój ekwipunek oraz niezbędny prowiant. W plecaku powinniśmy także posiadać apteczkę z podstawowymi lekami oraz lekami, które zażywamy na co dzień. Koniecznie musimy także posiadać środki bezpieczeństwa związane słońcem. Na większych wysokościach słońce potrafi być bardzo uciążliwe, toteż okulary przeciwsłoneczne, czapka oraz kremy z filtrem UV, będą tutaj absolutnie niezbędne.

Niezbędne przygotowanie fizyczne.

Aby wyprawa w dolomity Brenta, była w pełni udana, musimy jeszcze pamiętać o prawidłowym przygotowaniu fizycznym. Chodzi tutaj o to, abyśmy byli w stanie podołać wymaganiom wyprawy. Warto więc, na długo jeszcze przed wyjazdem na wyprawę zacząć nieco poprawiać swoją kondycję, siłę i wytrzymałość. Możemy oczywiście korzystać z siłowni czy też basenów. Najlepszym jednak przygotowaniem będzie wyjazd na kilka mniejszych wypraw trekkingowych. Na nich będziemy mogli popracować nieco bardziej nad swoją kondycją i wytrzymałością.

Podsumowanie.

Ostatecznie więc, wyprawa w dolomity Brenta, będzie dla nas bardzo dobrym pomysłem. Szczególnie dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli okazję na wyprawę w dolomity. Jest to na pewno bardzo piękne miejsce, warte tego, aby się wybrać na kilka dni, aby zakosztować marszu tutejszymi szlakami górskimi.