29/12/2021

Wytwarzanie brykietu drzewnego

By grawertop

Wytwarzanie brykietu drzewnego, jest procesem stosunkowo prostym, aczkolwiek należy go prawidłowo przygotować. Kluczową rolę odgrywać tutaj będzie odpowiednie przygotowanie, niezbędnej infrastruktury produkcyjno magazynowej. Powinna ona gwarantować możliwie jak najbardziej pozbawione wilgoci warunki do przechowywania surowca, oraz gotowego wyrobu. Samo wytwarzanie brykietu drzewnego, także należy realizować w warunkach niskiej wilgotności. Dzięki temu, wyrób końcowy będzie charakteryzować się wysokim poziomem kaloryczności, a to jest w tym przypadku kwestią najważniejszą.

Czego wymaga prawidłowe wytwarzanie brykietu drzewnego?

Tak jak już o tym wspomnieliśmy, trzeba będzie zadbać o niezbędną infrastrukturę produkcyjno magazynową. Jest to elementem kluczowym, toteż pierwsze inwestycje powinny skupić się właśnie na tym. Musimy przygotować pomieszczenia magazynowe, a najlepiej jeśli uda się wygospodarować pomieszczeni na suszarnię. Dzięki temu, nawet jeśli dostaniemy zawilgocony surowiec, będzie można go wysuszyć i przetworzyć w brykiet drzewny. Generalnie, wszystkie obiekty, zarówno te magazynowe, jak i produkcyjne, powinny być wyposażone w dobrej klasy system grzewczy i wentylacyjny. Dzięki temu, wytwarzanie brykietu drzewnego, będzie realizowane w warunkach praktycznie idealnych.

Maszyny do produkcji brykietu.

Aby wytwarzanie brykietu drzewnego było w ogóle możliwe, niezbędne będą jeszcze odpowiedniej klasy brykieciarki. Są to nowoczesne maszyny, które mogą wytwarzać brykiet drzewny z różnego rodzaju materiału wsadowego. Co ważne, wyrób końcowy może przyjmować różnorodne formy, dzięki czemu, nabywcami mogą być osoby korzystające z różnych systemów grzewczych. To oczywiście poszerza zakres zbytu wytwarzanego brykietu drzewnego. Jedne z najlepszych obecnie maszyn do wytwarzania brykietu drzewnego, dostarcza na rynek firma Briklis. Jest to firma o bogatym doświadczeniu w dostarczaniu rozwiązań produkcyjnych do brykietu drzewnego. Korzystając z jej usług, możemy mieć pewność, iż bez problemu dostosujemy kompletną linie produkcyjną do naszych, potrzeb, możliwości i założeń produkcyjnych.

Materiał do produkcji.

Pozyskiwanie materiału do wytwarzania brykietu drzewnego nie jest też niczym kłopotliwym. Do dyspozycji mamy tutaj trzy podstawowe źródła jego pozyskiwania, a są to:

  • Tartaki – wszelkiego rodzaju wióry, ścinki i zrębki, idealnie nadają się do przetworzenia na brykiet drzewny
  • Przemysł stolarski – tutaj uzyskamy idealne trociny, które również perfekcyjnie sprawdzają się w przypadku produkcji brykietu drzewnego.
  • Wycinki lasów – w tym przypadku możemy pozyskać materiał mniej przetworzony, czyli drobne gałęzie. Trzeba będzie je wcześniej wysuszyć i zmielić, ale w dalszym ciągu jest to całkiem wartościowe źródło materiału. Tym bardziej, iż zdecydowanie najtańsze, bowiem często, jedynym kosztem jaki trzeba będzie ponieść jest koszt transportu.

Podsumowanie.

Można więc powiedzieć, iż wytwarzanie brykietu drzewnego nie jest niczym nadzwyczaj skomplikowanym. Wystarczy prawidłowo przygotować niezbędną infrastrukturę produkcyjną i zadbać o zakup dobrej linii produkcyjnej. Ostatecznie trzeba będzie jedynie zadbać o pozyskiwanie materiału jak najwyższej jakości i produkcja będzie utrzymywana na wysokim poziomie.